Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie, które jest niezwykle przydatne, ale i przydatne w pracy. Korzystnie ją mieć w naszym w domu. Jest urządzeniem obowiązkowym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na jakie parametry zwrócić uwagę przy jej nabyciu?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Mogą być niewielkie czy wielkie. Zaopatrzone są w uchwyty, dzięki którym umieszczamy bity, a te z kolei pasują do nowych łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch na akumulatory czy zasilana z gniazdka? Ważna z nich, która ma akumulatory może być wykorzystywana w trudno widocznych miejscach. Są one zwykle małe i funkcjonalne. Ich ważna wadą jest niewielka moc, dlatego wiercenie w twardych produktach takich jak kamień może zakończyć się niepowodzeniem. Musimy też pamiętać o ich naładowaniu. Przy większym okresie pracy może nam się rozładować. Akumulator jest w komplecie, jednak, zawsze możemy kupić drugi, aby w razie rozładowania pierwszego można go stosować. Są one w technice litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/wiertarko-wkretarka-bosch/ zasilana z sieci jest bardziej wydaja i ma potężniejszą siłę. Jednak wiąże się to z konkretniejszym ciężarem. Może być ona poprzez to mniej poręczna w użytkowaniu. Kolejnym ważnym faktem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest jej moc.

Wiertarko wkrętarka Bosch o wyższej energii będzie cięższa oraz mniej komfortowa, ale za to poradzi sobie doskonale z jakimkolwiek materiałem. Możemy je właściwie rozbić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, drobne prace
  • od 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o większym bardzo mocne urządzenia użytkowane przez profesjonalistów.

Drugim bardzo ważnym czynnikiem przy, który powinniśmy wziąć pod uwagę gdy planujemy kupić wiertarko wkrętarka Bosch to czas obrotowy. Od niego zależy czy będziemy mogli wyłącznie wkręcać śrubki czy też wiercić się w konkretnym materiale jak kamień. Wiertarko-wkrętarka Bosch ma pierścień, dzięki jakiemu możemy regulować moc. Im wyższa liczba na nim, tym większy moment obrotowy. Możemy zaobserwować na nim np. 40 Nm czyli na naszym kręgu liczba np. 20 i to z taką olbrzymią mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie pracować. Pamiętajmy jednak, aby moment obrotowy dostosować do surowca z którym chcemy działać. Nie zawsze większa moc jest efektywniejsza, bo możemy zniszczyć materiał, na którym działamy.
Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją ma. Jeśli potrzebujemy ją do konkretnych produktów będzie on potrzebny. Musimy jednak mieć na uwadze, że do wiercenia udarowego przydatne są wiertła hartowane zbudowane z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego umiemy ją użyć:

  • wiercenia w ciężkich materiałach
  • wkręcania śrub o znacznej średnicy
  • do błyskawicznego i jednocześnie głębokiego wkręcania sporej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to urządzenie ponadczasowe, jakie przyda się w każdym lokalu lub warsztacie. Dodatkowo wybierając model z udarem, będziesz miał wielkie możliwości wiercenia w rozmaitych materiałach.

By kasia

Related Post