Jak wiemy wiertarka Bosch to urządzenie, które powinno znajdować się w każdym lokalu lub firmie. Zapewnia ona wywiercenie dziury w ścianie, betonie czy nowym surowcu, także dzięki niej potrafimy wyszlifować doskonale powierzchnię. Bosch wiertarka jest wskazana przy pracach remontowych, pracach dekoratorskich czy ogrodowych. By dobrać wiertarkę Bosch, która spełni nasze oczekiwania, winniśmy dokładnie poznać ich specyfikację.
Wiertarka Bosch na co zwrócić uwagę przy jej nabyciu?
Na samym wstępie powinno się zwrócić uwagę na siłę. Bosch wiertarki możemy kupić do użytku amatorskiego o energii od 6 do 10V. Przy tej sile nie należy z nią funkcjonować za długo, aby się nie przegrzała. Pamiętajmy, żeby nie stosować jej do wiercenia w betonie gdyż nie podoła ona naszym wymaganiom. Jednak idealnie sprawdzi się przy wywierceniu dziury pod zdjęcie w naszej ścianie. Jeżeli zależy nam, aby wiertarki Bosch używać częściej i niezwykle profesjonalnie winniśmy kupić taką, której moc mieści się w przedziale 9,5-14 V. Ta moc da nam już możliwość wiercenia w odmiennych twardych materiałach Ale najłatwiejszym priorytetem będzie Bosch wiertarka o mocy powyżej 18V. Z nią potrafimy już wiercić długo i chociażby w bardzo twardych surowcach.

Jest solidna na wstrząsy i wykonana zawsze z lepszych materiałów, dzięki czemu będzie nam sprawdzać się przez długie lata. Jaką wiertkę wyselekcjonujemy zależy od nas, choć momentem korzystnie jest zainwestować w lepszą, która umożliwi nam wiercenie w każdym typie surowca. Wiertarka Bosch jaki sposób zasilania wyselekcjonować?
Możemy poznać dwa podstawowe typy zasilania.

  • Bosch wiertarka z zasilaniem akumulatorowym – jest ona przede wszystkim przenośna i poręczna. Potrafimy ją wykorzystywać w miejscach gdzie energia elektryczna nie jest dostępna. Jak plac budowy lub ogród. Musimy pamiętać, o jej regularnym ładowaniu. Wybierając taki model niestety musimy się liczyć, że mają one zawsze mniejszą moc.
  • Wiertarka Bosch zasilana z gniazdka elektrycznego. Tutaj moc jej jest konkretniejsza, natomiast dużym minusem, jest też to, że potrzebujemy ją podłączyć do gniazdka. Nie zawsze jej kabel jest długi, dlatego często przyda nam się przedłużacz.

Możemy też wyróżnić tu oprócz zwykłej Bosch wiertarki https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/wiertarki-bosch/ takie, jak – wiertarka udarowa.
Bosch wiertarka udarowa czym się różni się od normalnych?
Są one najczęściej wykorzystywane do wiercenia w materiałach takich jak metal lub beton. Prezentują się dużą mocą. Mają one ruchomy uchwyt, dzięki któremu wiertło utrzymane jest w stałej pozycji. Dzięki temu wykonanie dziury jest lepsze, gdyż wiertło zagłębia się w ścianę obracając się. Ruchy wykonywane, tu zwane są niejednokrotnie posuwistymi. Dostępne są także specjalne akcesoria, które zapewniają wywiercenie dziur, o wielkiej średnicy czy szlifowanie różnych powierzchniach. Ma ona także ogromny zasięg, który umożliwi nam ustawienie jej obrotów czyli ustawienie określonej częstotliwości udaru. Niezależnie jakie wiertarki Bosch wyselekcjonujemy czy te tańsze lub droższe, musimy pamiętać, aby, o nią dbać. Dokładne jej czyszczenie oraz stosowanie smaru jest czynnością konieczną, aby Bosch wiertarka służyłam nam długie lata.

By kasia

Related Post