Bosch szlifierka kątowa to niezastąpione elektronarzędzie w naszym apartamencie. W przypadku młodego majsterkowicza jej dobór, nie jest wcale taki oczywisty. Szlifierka kątowa Bosch to narzędzie, które może być zasilane z sieci czy za pomocą specjalnych akumulatorów, które powinno się wcześniej naładować. Najczęściej wybierane są właśnie szlifierki z możliwością podłączenia pod gniazdko. Posiadają one większą moc i nie musimy pamiętać o ich ładowaniu. Szlifierka Bosch, by dobrać najodpowiedniejszą, która zaspokoi nasze oczekiwania winniśmy mniej więcej wyznaczyć do jakich prac będzie nam niezbędna. Z pozoru możne się wydawać, że wszystkie szlifierki są takie same, natomiast po przeanalizowaniu modeli okazuje się, że różnice pomiędzy nimi są całkiem spore.
Bosch szlifierka kątowa na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Pierwszym niezmiernie kluczowym elementem będzie moc silnika. Im jest ona większa, tym możemy na niej dłużej pracować. Normalnie jej moc oscyluje pomiędzy 1000-1200W. Wielkość i średnica tarczy, to druga rzecz na którą winniśmy zwrócić uwagę. Szlifierka Bosch posiada zwykle dwie najczęściej spotykane średnice tarcz. Pierwsza ma rozmiar około 125mm i zazwyczaj wystarczy do prac domowych. Drugi rozmiar to 330 mm, tego rodzaju tarcze są wykorzystywane przez ekspertów do obróbki materiału. Szlifierka kątowa Bosch, a jej prędkość obrotowa. Najczęściej widziane są na poziomie 10 – 12 tys. obr./min. ale musimy pamiętać, że im ogromniejsze tarcze będą wykorzystywane, tym prędkość obrotowa będzie mniejsza. Bosch szlifierka kątowa powinna także mieć tzw ” miękki start”. Jest on wyjątkowo ważny w przypadku sprzętu, który działa na wysokich obrotach. Duży odrzut będzie prowadził do mocnego jej trzymania w dłoni, co może skutkować wyślizgniecie się jej z dłoni. Ta funkcja jest potrzebna przy wyborze elektronarzędzia.

Szlifierka Bosch służy nie jedynie do szlifowania, lecz także do przecinania metalu. Jeśli masz kłopot z odkręceniem śruby, jaka jest pokryta korozją idealnie sprawdzi się tutaj właśnie szlifierka kątowa Bosch. Zamiast męczyć się przez pół dnia możesz zrobić to w minutę.
Bosch szlifierka kątowa kiedy ją wykorzystywać?
Jeśli nie mieliśmy wcześniej do czynienia ze szlifierką musimy nauczyć się jej obsługiwać. Nie jest ona ciężka, ale do prostych również nie należy. Szlifierka Bosch posiada osłonę, jaka nierzadko jest ściągana. Zasłania ona niejednokrotnie linię cięcia, dlatego wielu profesjonalistów działa bez niej. Dla osób zaczynających ściąganie osłony nie jest korzystne, gdyż chroni nas przed zranieniem. Jeżeli już zdecydujemy się na ten krok, zawsze przy cięciu winniśmy zakładać okulary ochronne. Do cięcia podchodzimy zawsze pod kątem 90 stopni. Przechylenie tarczy na któryś bok może prowadzić do jej pęknięcie. Stąd w czasie pracy nie powinny się znajdować niepowołane w tym maluchy czy gapie. W przypadku uszkodzenia tarczy może ona spowodować uszczerbek na zdrowiu. Szlifierka Bosch przy właściwym wyborze na 100% działać nam będzie przez wiele lat, a ważne domowe sprawy staną się bardzo proste w rozwiązaniu.

By kasia

Related Post