Bosch dłuto to narzędzie, jakie było znane już ponad 1000 lat temu. Poprzez ten moment ewaluowało do modelu jaki ma teraz. Łopatkowe dłuto Bosch jest to niezbędny element wyposażenia każdej pracowni stolarskiej. Służy nie tylko do tradycyjnej obróbki drewna, ale również kamienia. Wykorzystuje się ich przy kształtowaniu bryły obrabianego obiektu czy profilu połączenia, do wycinania wczepów, wpustów narożnych i zagłębień. Bosch dłuto łopatkowe umożliwia nam możliwość rzeźbienia w drewnie, bez jakiego ten mechanizm były po prostu niemożliwy.
Bosch dłuto na co zwrócić uwagę przy zakupie? Uchwyt z jakiego materiału jest przygotowana. Często stosuje się do tego drewno bukowe, ale coraz częściej możemy napotkać rączki wykonane z tworzywa sztucznego. Miejmy na uwadze, że łopatkowe dłuto Bosch będzie długo w naszej ręce, zatem jego trzymanie powinno być wygodne. Twardość stali to inny aspekt, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Bosch dłuto łopatkowe ma twardość powyżej 60 HRC. Tego rodzaju dłuta nadają się do zwykłych prac. Długość ostra powinna być dobrana do prac, aby zapewnić nam najlepszą wydajność.

Bosch dłuto jakie możemy poznać typy:

  • Łopatkowe dłuto Bosch z fazowaniem bocznym – jest to niewątpliwie najpopularniejszy rodzaj dłuta, jakie ma całkiem powszechne zastosowanie. Przede wszystkim przydaje się podczas lekkich prac stolarskich – zarówno w przydomowym garażu, jak również w warsztacie.
  • Bosch dłuto łopatkowe z fazowaniem zbieżnym – ten rodzaj dłuta jest używany podczas prac z drzewem, a wyprofilowana faza boczna sprawia, że można nim działać chociażby w trudno dostępnych miejscach.
  • Bosch dłuto https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/dluta-bosch/ bez fazowania – przekrój prostokątny wzmacnia dłuto oraz pozwoli na szersze zastosowanie. Dedykowane do obróbki zgrubnej, oczyszczania gniazd itp.
  • Łopatkowe dłuto Bosch skośne – jest to kształt używany przede wszystkim do prac wykończeniowych w drewnie. Ze względu na kształt idealnie sprawdza się przy pracy w rogach.
  • Bosch dłuto łopatkowe kątowe – służy do czyszczenia narożników.
  • Łopatkowe dłuto Bosch gniazdowe – odpowiednie do ogromnych dłutowań. Doskonale radzi sobie z drążeniem otworów.
  • Bosch dłuto krótkie – jest niesłychanie dokładne, a przy tym lekkie. Bardzo doskonale radzi sobie podczas wykonywania szczegółów też przy pracach wykończeniowych. Dzięki krótkiej rączce działanie nim zapewnia wysoki stopień ochrony.
  • Bosch dłuto łopatkowe długie – ten typ narzędzia będzie doskonałym wyborem do prac w trudno dostępnych miejscach. Dłuta długie zazwyczaj są wyprofilowane tak, by klinga była szczególnie cienka. Dzięki temuż można bardzo łatwo usuwać nawet bardzo niewielkie powierzchnie drewna.
  • Łopatkowe dłuto Bosch żłobak – wykorzystywane jest do wykonywania żłobień. Sprawdzi się zarówno podczas produkcji lekkich, jak i wymagających.

Dobór dobrego dłuta zależy więc do jakich prac go potrzebujemy. Powinniśmy jednak zaznajomić się z myślami użytkowników przed zakupem.

By kasia

Related Post