Bruzdownice Bosch pozwalają nam wykonanie tworzenie rowków, szczelin, nacięć pod rury, które mają być rozmieszczone w podłodze. Potrafimy je stosować do wycięcia w takich materiałach jak cegła, beton czy innych miękkich materiałach. Narzędzia te mają niezwykle szerokie zastosowanie. Nie tylko umożliwi nam montaż kabli elektrycznych czy rur hydraulicznych, ale także służy do tworzenia specjalistycznych struktur w domach i na placach budowy. Bruzdownice Bosch pozwalają robienie luk w dany wymiarze, w którym zostają uwieszone kable. Niejednokrotnie ustawianymi parametrami są to 3 cm szerokości i 3-4 głębokości. Skoro ich zastosowaniem są rury hydrauliczne nacięcie możemy zrobić nawet na 23 cm. Bruzdownica Bosch jak działa to urządzenie? Jest ona zaopatrzona w tarcze diamentowe, które zmieniają się z ogromną prędkością, dzięki czemu usuwają zbędny materiał, jaki chcemy usunąć. Urządzenie jest prowadzone po specjalnej linii przez profesjonalistę. Ze względu na przeznaczanie bruzdownice Bosch możemy wyróżnić:

  • bruzdownice Bosch tarczowe – są one wyposażone w tarcze diamentowe. Jest to niezwykle popularne narzędzie wykorzystywane w budownictwie. Można dzięki nim wycinać w betonie również różnych twardych surowcach dopasowując głębokość otworów do na swoich wymagań.
  • bruzdownica Bosch ścienna – jak sama nazwa przedstawia jej przeznaczaniem jest praca na ścianach w pozycji pionowej
  • bruzdownice Bosch podłogowe – tutaj wycinanie, szlifowanie szczelin przeprowadza się na podłogach. Doskonale sprawdza się zarówno do usuwania starych podłóg i zrobieniem podłoża przed założeniem nowych.
  • bruzdownica Bosch łańcuchowa – wyposażona jest ona w łańcuchy, które mają diamentowe ostrza. Stosowana jest szczególnie do ciecia asfaltu czy innych twardych materiałów.
  • bruzdownice Bosch ręczne- dobrze sprawdzają się przy precyzyjnych pracach jak wycięcie odpowiednich brył w twardym materiale.

Jaką dobrać moc urządzenia.? W sklepach online dostępne są bruzdownice Bosch, których moc zaczyna się od 900 – 2600 W. Jak znamy słabsza moc, będzie oznaczać słabszą moc tarcz. Cięcie będzie możliwe nimi w mniej twardych materiałach. Im wyższa siła tymże mocniejsza moc tarcz. Winniśmy dobrać taką siłę, jaka będzie nam niezbędna w naszych pracach. Miejmy na uwadze, jeżeli użyjemy słabszych akcesoriów do twardych surowców, to urządzenie może ulec popsuciu. Bruzdownica Bosch, każdy kto z nią działał, wie jakie ilości kurzu przy takiej pracy są tworzone.

Więc jeżeli używamy je dużo powinniśmy kupić profesjonalny adapter, jaki będzie go wciągał. Możemy także nauczyć się tak zwanego wolnego rozruchy, by zapobiec szarpnięciu w czasie zaczęcia prac. Jak rozumiemy bruzdownice Bosch działają z tarczami diamentowymi, jednak pamiętajmy, iż powinniśmy je przystosować do produktu na którym będziemy działać. Bruzdownice Bosch ich kupno powinno być przemyślany. Kluczowe jest to aby urządzenie spełniało nasze oczekiwania. Jeżeli mamy kłopot z wyborem tarcz czy mocy powinniśmy udać się do specjalnego sklepu.

By kasia

Related Post