Akumulatory Bosch swoje wejście na rynek zawdzięczają nowoczesnej technologii, która pozwoliła stworzenie nowej generacji baterii, o większych pojemnościach. W XXI wieku to zapewne najwyższa pora dla odstawienia urządzeń spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich istotna korzyść to wysoka moc oraz prędkość ładowania. Jeżeli chcemy działać dość długo powinniśmy zakupić 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na dodatkowym działamy. Jeżeli nie znamy jaki rodzaj konkretnie zakupić, by mieć zapasowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy kupić taki sam jak mamy lub spytać producenta który będzie pasował do naszego modelu. Na każdym narzędziu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu dokładnego ciągu znaków producent wybierze nam odpowiedni akumulator Bosch. Najbardziej znanym akumulator dostępny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on najczęściej nabywany, gdyż posiada 4 niewątpliwe cechy:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie mały stopnień samorozładowania
  • długim etapie życia
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w dowolnej chwili nie musimy czekać, aż całkowicie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju gromadzi więc dwa razy więcej mocy niż bateria niklowo-kadmowa. Bardzo istotnym aspektem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo powoli mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane całkowicie, winien być naładowany w 40%.

Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej popularne. Były one dostosowane do pracy przy wyjątkowo ciężkich warunkach. Ich optymalny zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Z powodu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, potrafimy je używać tam gdzie ciężko jest podejść z zasilaniem jak np. praca w ogrodzie lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma problemu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch lekki i łatwy w przechowywaniu mają wyjątkowo niewiele miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwala na parę godzin pracy bez przerwy.

Wybór tak właściwie nie jest prosty. Różnią się one także siłą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie polecany osobą do prac domowych, o większe mocy natomiast dla fachowców czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze kupować taki, jaki jest do niego kierowany. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest dosyć szybki około 4-5h. Ale wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się posiadać zawsze akumulator Bosch zapasowy. Skoro nie potrafimy poradzić sobie z wyborem, a jest on naprawdę spory, warto spytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno wybierze adekwatny rodzaj do naszych potrzeb, a my będziemy zadowoleni.

By kasia

Related Post